Hakkımızda

Home Hakkımızda

 İpekböceği Anaokulu 1994 yılında Yıldırım Karaağaç Mahallesinde hizmete girmiş, daha sonra 2004 yılında Yeşil’de şu anda hizmet vermekte olduğu binaya taşınmıştır. 2012-2014 yılları arasında hizmet vermekte olduğu bina tadilattan geçmiş, bu süreçte Maksem’de faaliyetine devam ettikten sonra 2014 yılı aralık ayından itibaren Yeşil’deki eski binasına geri dönmüştür.

İpekböceği Anaokulu Kurucu Müdürü Kevser Kübra Uruç Aksu, Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği mezunudur. Kurumun sınıf öğretmenleri ve yardımcı öğretmenleri üniversitelerin ve liselerin çocuk gelişimi bölümünden mezun olup iş tecrübesine sahip, alanına hâkim uzmanlardır. Branş öğretmenleri de kendi alanlarında ilgili diploma ve sertifikalarla donanımlı eğitimcilerdir.

20 yılı aşkın süredir sektörde hizmet vermekte olan İpekböceği Anaokulu, okul öncesi dönemde sevgi, güven ve ilgi eksenli eğitim anlayışıyla her yıl 3-6 yaş arası daha çok çocuğun ve ailenin hayatına dokunarak, sağlam karakterli, paylaşımcı, üretken ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirme hedefiyle ilerlemektedir.